Marka Rossignol

Francuska Marka Rossignol związana jest ze sprzętem do uprawiania sportów zimowych, mająca swoją siedzibę w Isère, we Francji. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska założyciela.

Marka Rossignol

Marka Rossignol. Rossignol znaczy słowik.

Marka Rossignol. Rossignol znaczy słowik.

Firma została założona w 1907 przez Abela Rossignola. Ten oddany narciarz, wykorzystał swoje umiejętności stolarskie i produkował narty z litego drewna. Choć na początku istnienia firmy głównym produktem firmy były tekstylia, a narty były produktem pobocznym, firma po sukcesach sportowców na nartach marki Rossignol, zmieniła całkowicie profil działalności. Do rozwoju przyczyniły się innowacje i nowinki techniczne. Po 1956 roku, firma skoncentrowała się wyłącznie na sprzęcie narciarskim i rozpoczęła ekspansja na cały świat.

Rossignol to po francusku znaczy słowik. Symbolika marki jednak do tego nie nawiązuje.

Marka Rossignol a sukcesy sportowe

Sukcesy biznesowe firmy wiązały się ze spektakularnymi sukcesami sportowców używających sprzętu sygnowanego jako marka Rossignol. W 1937 roku, Emile Allais z Francji został się potrójnym mistrzem świata na modelu Rossignol Olimpic 41. Marka Rossignol była jedną z pierwszych, która wprowadziła plastikowe narty. Przełomowy dla marki Rossignol był rok 1960, gdy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Squaw Valley w Kaliforni, Jean Vuarnet z Francji wygrał zjazd na modelu Rossignol Allais 60, pierwszych na świecie całkowicie metalowych nartach. W 1964 roku wprowadzono Rossignol Strato, z włókna szklanego. Marka Rossignol ma w swoim portfolio wielu uznanych sportowców.

Dodaj komentarz

WordPress SEO