Marka rodzinna Breitling

Marka rodzinna Breitling została założona w 1884 roku. Ta szwajcarska marka jest jedną z najdroższych firm produkujących zegarki.

Jak powstała marka rodzinna Breitling

Historię marki Breitlig zapoczątkował León Breitling, który założył w szwajcarskim miasteczku St. Imier manufakturę. Początkowo skromna firma zajmowała się wytwarzaniem czasomierzy i precyzyjnych urządzeń mierniczych. Znaczącym dla firmy etapem, było powstanie zegarka naręcznego z chronografem, przeznaczonego dla pilotów.

Marka rodzinna Breitling

Marka rodzinna Breitling

Od tego momentu marka rodzinna powiązana jest z historią lotnictwa. Firma dostarczała i dostarcza nadal czasomierze dla pilotów oraz elementy paneli sterujących w samolotach.

W 1936 r. Breitling zaczyna współpracę z Royal Air Force

W 1952 r. powstał Navitimer a Breitling zostaje jednym z największych dostawców urządzeń pomiarowych dla lotnictwa.

W maju 1962 r. Scotta Carpentera zabiera zegarek Cosmonaute w kosmos.

Breitling ma cztery linie produktowe: Professional, Aeromarine, Windrider, Navitimer. Piąta linia to ekskluzywne wyroby Breitling for Bentley. Roczna produkcja firmy przekracza 150 tys. sztuk.

Marka rodzinna a zmiany właścicielskie

Zmiany technologiczne i ekspansja zegarków kwarcowych powodują, że marka rodzinna zmienia właściciela. W roku 1979 Ernest Schnieder, producent zegarków i pilot z zamiłowania, przejmuje firmę. Od tego roku rozpoczyna się era kwarcowa marki Breitling. Rodzinna marka pozostaje przy swoim oznaczeniu i wizerunku nawiązującym do lotnictwa.

 

Dodaj komentarz

WordPress SEO