Marka Q8

Marka Q8 to nazwa stacji benzynowych Kuwait Petroleum Corporation. Nazwa jest zarazem homofonem jak i nazwą numeryczną. Q+eight czytamy po angielsku tak jak nazwę kraju. Marka Q8 należy firmy petrochemicznej z Kuwejtu.

Marka Q8 jako nazwa numeryczna

Nazwa numeryczna to jedna z konwencji kreowania nazw. Nie jest to zbyt popularna konwencja projektowania nazewnictwa. Naming z użyciem cyfr wymaga często wytłumaczenia. Z drugiej zaś strony, badania wskazują, że konsumenci dość łatwo akceptują nazwy numeryczne.

Marka Q8 czytana po angielsku Q+eight odnosi się do nazwy kraju – Kuwejtu.

Marka Q8 wśród nazw numerycznych

Bez wytłumaczenia nowa nazwa numeryczna jest abstraktem. Oto kilka przykładów inteligentnych nazw numerycznych. Marka telekomunikacyjna O2 – nazwa pochodzi od oznaczenia cząstki tlenu. U2 to nazwa znanego zespołu muzycznego – nazwę można odczyta jako YouToo, czyli „ty też”.  Innym przykładem nazwy produktu z cyfrą jest gazowany napój cytrynowo-limonkowy 7UP.  7-Eleven to marka sieci sklepu typu convenience stores. Wcześniejsza nazwa „U-Tote’m” została zastąpiona bardzo ciekawa nazwa numeryczną. Stało się to w 1946 roku po wydłużeniu godzin działania sklepu, od 7:00 rano do 11:00 w nowy. Eleven to po angielsku 11.

Marka Q8 - genialne nazwy

Marka Q8 – genialne nazwy

Do takich nazw należy marka Q8.

Dodaj komentarz

WordPress SEO