Marka Puma – brat marki Adidas

Puma niemiecka firma i marka produkująca obuwie i odzież sportową. Historia marki związana jest z marką Adidas.

Historia marek – marka rodzinna

W 1924 roku bracia Rudolf i Adolf „Adi” Dasslerowie założyli fabrykę butów Gebrüder Dassler Schuhfabrik (w tłumaczeniu z niemieckiego – Fabryka butów braci Dassler). Ponad dwadzieścia lat później, w roku 1948 bracia rozstali się i podzielili biznes. Adolf założył markę Adidas. Rudolf Dassler działał pod marką Ruda, od swojego imienia, tak jak marka Adidas od przezwiska brata „Adi”.

Dla zwiększenia efektu marketingowego Rudolf przeprowadził renaming na Puma Schuhfabrik Rudolf Dassler. Obecnie w nazwie firmy nie ma nazwiska założyciela i mało kto kojarzy markę Puma z marką Adidas.

Marka Puma - brat marki Adidas

Marka Puma – brat marki Adidas

Marka sportowa

Marka Puma jest jednym z największych technicznych sponsorów w klubowej piłce nożnej. W sezonie 2012/13 w Europie występowało ponad pięćdziesiąt klubów z logo pumy na strojach. Więcej zespołów w swoim portfolio miały jedynie Adidas i Nike. Ważnym elementem maketingu marki Puma jest sponsorowanie piłkarzy. Ambasadorami marki w ten sposób byli: Eusebio, Johan Cruyff, Pelé i Diego Maradona. Reprezentacja Niemiec gra w strojach marki Adidas.

Historia marki, etymologia nazwy

ANAGRAM Naming – prezentujemy etymologie nazw marek, z historii uczymy się jak opracowywać najlepsze nazwy dla firm i produktów.

Dodaj komentarz

WordPress SEO