Marka Prince Polo od Olzy

Prince Polo to marka wafelka czekoladowego. Jest to polska marka międzynarodowa w portfolio międzynarodowego koncernu Mondelez.

Marka Prince Polo

Marka Prince Polo sprzedawana jest w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, na Litwie, na Łotwie. Na Ukrainie produkt nosi nazwę Siesta. Szczególne miejsce zajmuje w Islandii, gdzie nosi nazwę Prins Póló. Był to na rynku lodowej wyspy jeden z nielicznych wafli czekoladowych, dzięki czemu zyskał dużą popularność. Innym firmom nie opłacało się inwestować w mały rynek Islandii.

Miedzynarodowa marka Prince Polo

Miedzynarodowa marka Prince Polo

Prince Polo powstał w roku 1955. Producentem wafla była firma Olza SA w Cieszynie. Firma, która została założona w 1920 r. zmieniła właściciela w roku 1993. W ten sposób baton Prince Polo trafił od portfolio ofertowego koncernu Kraft Jacobs Suchard. Obecnie po podziale koncernu jest w ofercie firmy Mondelez, odpowiedzialnej za słodycze i przekąski.

Oferta pod marką Prince Polo stale się rozwija. Poza waflem czekoladowym można nabyć orzechowego, jabłkowego, mlecznego, kokosowego, i piernikowego. Dodatkowo marka obejmuje wafle Prince Polo Premium oraz baton w rozmiarze XXL.

Firma Olza nie podaje etymologii nazwy. Prince to po angielsku i niemiecku znaczy „książę”. Do słowa polo odnoszą się następujące znaczenia: polo – bluzka, koszulka, disco polo – rodzaj muzyki, Marco Polo – kupiec i podróżnik, polo (sport) – gra w konną odmianę hokeja.

Dodaj komentarz

WordPress SEO