Marka piwa Królewskie

Marka piwa Królewskie jest produkowana przez Browar Warka. Browar należy do Grupy Żywiec, a ta do portfolio koncernu Heineken.

Marka piwa Królewskie

Królewskie jest dostępne na polskim rynku od roku 1970. Początkowo producentem piwa były Browary Warszawskie. Stąd nazwa piwa, produkowanego w stolicy kraju, miejsca gdzie rezydowali ostatni polscy królowie. Jak głosi anegdota, nazwa piwa Królewskie nawiązuje do odnowionej przez Browary Warszawskie statuy króla Zygmunta III Wazy z kolumny na Starym Mieście w Warszawie. Lub może w zamian za odnowienie jednego z najbardziej znanych polskich pomników, browar uzyskał moralne prawo do stosowania nazwy – pojawiła się marka piwa Królewskie.

Marka piwa początkowo była popularna regionalnie na Mazowszu. Przejęcie Browarów Warszawskich przez grupę piwowarską Brau Union, pomogło Królewskiemu stać się marką ogólnopolską. Popularność marki Królewskie była wynikiem jednych z pierwszych komercyjnych reklam telewizyjnych.

Marka piwa Królewskie

Marka piwa Królewskie

W roku 2004 Brau Union został przejęty przez holenderski koncern Heineken. W ten sposób marka piwa Królewskie należy obecnie do portfolio ofertowego Grupy Żywiec, zarządzającego markami Heinekena na rynku Polskim.

Marka piwa a regionalizm

Marka piwa Królewskie jest zaprzeczeniem teorii, że marka piwa jest produktem lokalnym i regionalnym. Po likwidacji Browarów Warszawskich w 2006 roku produkcja Królewskiego odbywa się w Warce.

Dodaj komentarz

WordPress SEO