Marka piwa Krakus

W 1975 r. powstała eksportowa marka piwa Krakus. Markę wprowadził Browar Żywiec. Pomysłodawcą nowej marki piwa był Leon Rubin  – menedżer Atalanta Corporation, firmy importującej do USA polską żywność.

Marka piwa Krakus – historia powstania

Atalanta Corporation miała bardzo dobre doświadczenia importując z Polski szynkę Krakus (produkowaną obecnie przez koncern Animex). Powołanie marki piwa Kraku miało wykorzystać wizerunek dobrze sprzedającej się już szynki. Marka Piwa Krakus Light Beer byłą przez Browar w Żywcu eksportowana do USA przez prawie 20 lat.

Eksportowa marka piwa Krakus

Eksportowa marka piwa Krakus

Marka piwa Krakus a znaczenie słowa

Marka piwa Krakus nosi taką samą nazwę jak marka wędliniarska, marka wódki i marka przetworów warzywnych. Słowo krakus to rzeczownik, rodzaj męskoosobowy. Potocznie Krakus to mieszkaniec Krakowa lub województwa krakowskiego. Historycznie Krakusem zwano żołnierzy lekkiej kawalerii polskiej z okresu Księstwa Warszawskiego i powstania listopadowego. W okresie międzywojennym Krakusem nazywano uczestników wojskowego przysposobienia konnego.

Zaletą słowa Krakus jest jego międzynarodowa forma. Słowo nie zawiera żadnych polskich znaków diakrytycznych, jest łatwe do wymówienia i zapisania. Ideał, z którego korzysta wiele firm. Wszystkie korzyści i zagrożenia jakie niesie stosowanie słowa generycznego wynikają z jego powszechnie znanej formy. Strategia szybkiego wejścia na rynek zawsze kusi. Nazwa generyczna czas lansowania nowości skraca. Oczywiście dla osób nie znających języka polskiego, słowo będzie w większości przypadków abstrakcyjnym.

Historia marki

Nazwa marki jako nazwa firmy

Szynka Krakus

Dodaj komentarz

WordPress SEO