Marka PICKWICK Tea

Firma Hoop wprowadziła na polski rynek produkt na licencji Sara Lee – chodzi o herbaty Pickwick Just Tea.

Produkty pod marką Pickwick są już obecne na innych rynkach grupy Hoop Kofola. Herbaty mrożone Pickwick są dostępne już na rynkach Czech i Słowacji. Od marca także na rynku polskim. Nowa marka w portfolio Hoop ma być oferowana w trzech wersjach smakowych: czarna herbata z brzoskwinią, zielona herbata z truskawką; biała herbata z cytryną.

W 1937 roku nazwa Pickwick została wybrana dla herbaty przez żonę Johannesa Hessela. Zainspirował ją Charles Dickens i powieść Klub Pickwicka.

Pickwick to marka herbaty, sprzedawana przez holenderską firmę Douwe Egberts, należącą od amerykańskiego Sara Lee Corporation. Douwe Egberts prowadzi sprzedaż herbaty od 1753 roku. W 1937 roku nazwa Pickwick została wybrana dla herbaty przez żonę Johannesa Hessela. Zainspirował ją Charles Dickens i powieść Klub Pickwick’a. Klub Pickwicka (The Posthumous Papers of the Pickwick Club, znane również jako: The Pickwick Papers) to pierwsza powieść Karola Dickensa. Utwór publikowany był w odcinkach w latach 1836–1837. Powieść prezentuje przygody członków klubu, założonego przez Samuela Pickwick’a. Książka stała na tyle popularna, że wylansowano wiele związanych z nią gadżetów oraz zbiory dowcipów. Znane i popularne były pickwickowskie kapelusze, cygara, materiały obiciowe, płaszcze i jak widać po marce Pickwick Tea – herbata.

Dodaj komentarz

WordPress SEO