Marka ORACLE. Historia nazwy.

Marka Oracle określa system zarządzający relacyjnymi bazami danych Oracle Database. System ten został stworzony przez Oracle Corporation.

Oracle to nazwa kodowa jednego z projektów CIA, przy którym pracował współzałożyciel Oracle Corporation Larry Ellison.

Marka Oracle

Oracle Corporation to korporacja powstała w 1977 roku z inicjatywy obecnego prezesa Larry’ ego Ellisona oraz Boba Minera i Eda Oatesa. Główna siedziba firmy Oracle znajduje się w Redwood Shores w Kalifornii. Aktualnie jest to trzecie co do wielkości przedsiębiorstwo dostarczające wielokompleksowych rozwiązań informatycznych dla firm i organizacji o  różnorodnej działalności.

Marka Oracle zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem przychodów ze sprzedaży oprogramowania biznesowego po Microsoft i IBM. Oracle Corporation stał się drugim po SAP dominantem w sprzedaży oprogramowania CRM służącego do zarządzania kontaktami z klientem. Oracle obsługuje ok. 380. tysięcy klientów, w tym wszystkich z Fortune 100 w 145 krajach. Obroty firmy sięgają 27 mld dolarów rocznie, a na badania wydaje 5 mln dolarów dziennie.

Marka Oracle – wyceny

Marka Oracle sygnuje wiele produktów oferowanych przez korporacje Oracle. Do najważniejszych należą: bazy danych, serwery aplikacyjne, oprogramowanie warstwy pośredniej, pakiety biurowe, systemy operacyjne i produkty  CRM. Marka Oracle wyceniana jest na 17 mld dolarów i zajmuje wg Interbrand 20 miejsce na świecie, wg Milword Brawn 22 miejsce wśród marek światowych i wartość 27 mld. Korporacja Oracle osiąga przychody, dzięki którym zajmuje 364 miejsce na świecie pod wględem przychodów.

Dodaj komentarz

WordPress SEO