Marka komputerowa Dell

Dell Computer Corporation do amerykańska firma notowana na rynku NASDAQ. Dell to marka komputerowa. Siedzibą tej korporacji jest miejscowość Round Rock w stanie Teksas.

Marka komputerowa Dell

Firma działa na rynku komputerowym i zajmuje się produkcją komputerów oraz urządzeń peryferyjnych.  Firmę założył w roku 1984 roku Michael Dell – student University of Texas w Austin. Od jego nazwiska firma używa nazwy marki. W wielu 19 lat, jako student pierwszego roku, Michael założył firmę komputerową pod nazwą PC’s Limited. Szybko poświęcił się rozwojowi firmy. Tak powstała jedna z największych marka komputerowa.

Marka komputerowa Dell

Marka komputerowa Dell

Wizją założyciela, było dostarczanie klientom rozwiązań technologicznych, które pomogą im osiągnąć więcej poprzez dokładne skonfigurowanie zamówionego rozwiązania. Firma uznawana jest za lidera budowania relacji z klientami. Innowacyjne w firmie było przygotowywanie rozwiązań dopasowanych do potrzeb i oczekiwań poszczególnych klientów. Zastosowanie tego na dużą skalę dało marce unikalną pozycje konkurencyjną i wyróżnienie.

Unikalna marka komputerowa

Marka komputerowa powinna mieć prostą i nowoczesna nazwę. nazwisko Dell doskonale do tego się nadawało. Nazwa jest krótka i nie niesie żadnego konkretnego skojarzenia. Wpisane w nowoczesny logotyp marka komputerowa Dell bez problemy konkurowała wizerunkowo na rynku.

Dodaj komentarz

WordPress SEO