Marka i nazwa firmy Mokate

Historia marki Mokate zaczyna się, gdy wnuk pierwszego właściciela rodzinnych biznesów z Ustronia, przekazuje firmę małżonce. Zmieniony zostaje profil firmy – rozpoczyna się produkcja śmietanki do kawy. Powstaje nowa nazwa firmy.

Nowa nazwa firmy – Mokate

Nowa właścicielka postanawia odejść od nazwiska w nazwie firmy. Opracowana zostaje nowa nazwa firmy – MOKATE. Nowa nazwa firmy jest zlepkiem sylab z imion i nazwiska właścicieli firmy. Mokate to  MOkrysz+KAzimierz+TEresa.

Marka i nazwa firmy Mokate

Marka i nazwa firmy Mokate

Nazwa firmy nawiązuje do działalności przedsiębiorstwa. Może zostać odczytana jako moka + te. Mokka to jeden z wariantów kawy latte. Napój kawowy, który składa się z 1/3 espresso, 2/3 gorącego mleka oraz ciemnej lub mlecznej czekolady. Odmiennie niż latte czy cappuccino, kawa mokka nie zawiera piany. Nazwa „mokka” pochodzi od portu Mokha w Jemenie. Z Mokha sprowadzano do Europy kawę o czekoladowym smaku i zapachu ziaren. „Te” nawiązuje do „tea” czyli herbaty.

Marka obecnie najbardziej znana jest produktu MOKATE Cappuccino. Nazwa firmy jest tożsama z nazwa najbardziej znanych produktów firmy.

Dodaj komentarz

WordPress SEO