Marka HONDA. Historia i pochodzenie nazwy.

Honda to nazwa koncernu, który w początkowej działalności zajmował się produkcją części mechanicznych, silników i motocykli. W ofercie marka Honda ma wiele urzaądzeń napędzanych renomowanymi silnikami.

Marka Honda

Soichiro Honda, założyciel koncernu Honda, już jako nastolatek interesował się samochodami. Po odbyciu praktyki w warsztacie mechanicznym, później otworzył jego filię. Japończyk był bardzo kreatywnym wynalazcą. Opatentował miedzy innymi metalowe szprychy. Kolejnym krokiem było otworzenie fabryki  produkującej pierścienie tłokowe. Od 1936r Honda zajął się konstruowaniem samochodów sportowych. W 1947r zaprojektował i wdrożył do produkcji pierwszy rower z napędem silnikowym (50cm3). Seryjna produkcja mopedów rozpoczęła się od 1948 roku już pod patronatem nowej nazwy firmy Honda Motor Co. Ltd. W 1949 roku powstał nowy motocykl o nazwie Dream D (98cm3). Pierwszym samochodem opatrzonym marką Honda było  małe auto dostawcze Honda T36. W 1959 roku została otwarta w Los Angeles fabryka aut sportowych pod nazwą American Honda. Soichiro Honda miał wielkie zamiłowanie do aut sportowych i to właśnie w USA postanowił produkować swoje pierwsze auto sportowe Honda S500.

 Nazwa i marka Honda pochodzą od nazwiska założyciela firmy, Soichiro Honda.

W portfolio ofertowym firmy znajduje się także marka luksusowa Acura.  Firma jest także znanym producentem motocykli. Znaczącą część działalności firmy stanowi produkcja silników. Innym obszarem rozwoju marki Honda jest submarka HondaJet, która zajmuje się produkcja małych samolotów odrzutowych. Z mniejszych produktów firma ma w swojej ofercie kosiarki, agregaty prądotwórcze. pompy, urządzenia do odśnieżania oraz silniki do łodzi motorowych. Wszystkie konstrukcje oparte są o doskonałe silniki jakie wytwarza marka Honda.

 

Marka Honda – oferta

Koncern Honda przede wszystkim koncentrował się na ulepszaniu silników wytwarzających jak najmniej zanieczyszczonych spalin i spalających mniej wartościowe mieszanki. Koncern Honda jest także rewolucjonistą w produkcji nowoczesnych silników Diesla. Marka Honda jest jedną z najbardziej renomowanych marek na świecie. Znajduje to odzwierciedlenie w wysokich pozycjach w rankingach:

– Interbrand –  – 19 miejsce i wycena marki na poziomie 19 mld dolarów

– MilwardBrawn –  – 56 miejsce i wycena marki na poziomie 14 mld dolarów

– BrandFinance  – 55 miejsce i wycena marki na poziomie 15 mld dolarów

Przychody firmy Honda Motor to 100 mld dolarów, co plasuje firmę na 45 miejscu na świecie.

Dodaj komentarz

WordPress SEO