Marka handlowa śliwka nałęczowska

Firma Cukiernicza Solidarność powstała w Lublinie w 1952 r. Początkowo spółdzielnia produkowała ciastka, wafle i cukierki. Wraz z rozwojem firmy w portfolio ofertowym zaczęły przeważać wyroby inne cukiernicze i praliny. Jedną z pierwszych była marka handlowa Śliwka Nałęczowska. 

Marka handlowa śliwka nałęczowska

Początek lat 60-tych to narodziny tego znanego powszechnie produktu. Marka handlowa Śliwka Nałęczowska jest sztandarowym produktem Śolidarności. Nazwa produktu nawiązuje do miejscowości Nałęczów, znajdującej się tuż pod Lublinem. Tak jak śliwka z okolic Łącka jest podstawą śliwowicy łąckiej, tak śliwki z okolic Nałęczowa są podstawą produktu Solidarności.

Marka handlowa Śliwka Nałęczowska

Marka handlowa Śliwka Nałęczowska

Najbardziej znana marka handlowa w porfolio firmy cukierniczej to wymieniona wcześniej Śliwka Nałęczowska, Złoty Orzech, Wiosenne, Pola Negri, Delfina P., Del Fiki, Ciasteczka na Bis, Ciasteczka Maślane.

Marka handlowa jako eponim

Firma konsekwentnie nadaje swym wyrobom nazwy kojarzące się z kulturą. Do takich nazw należą marki Pola Negri, Henryk Wieniawski, i Delfina P. Nazewnictwo budowane ze słów już istniejących, przyjmujące formę opisowa jest podstawa etymologii nazw marek stosowanych przez Solidarność. Marka handlowa w portfolio firmy to najczęściej eponim, czyli nazwa pochodzącą od osoby.

 

Dodaj komentarz

WordPress SEO