Marka handlowa Gatorade

Gatorade to nazwa handlowa napoju izotonicznego produkowanego przez PepsiCo. Skład napoju opracowano w 1965 na Uniwersytecie stanu Floryda. Ideą napoju jest uzupełnianie poziomu płynów w organizmie oraz dostarczania energii do mięśni.

Jak powstała nazwa handlowa Gatorade

Napój początkowo produkowany i sprzedawany był przez firmę Stokely-Van Camp. S-VC została nabyta przez The Quaker Oats Company w 1983 roku za 220 milionów dolarów. W roku  2001 marka warta była już 13 miliardów dolarów.

Nazwa handlowa napoju izotonicznego Gatorade

Nazwa handlowa napoju izotonicznego Gatorade

Za taką sumę PepsiCo przejeło The Quaker Oats Company. W ten sposób nazwa handlowa Gatorade przeszła w ręcę PepsiCo.. Zakup był elementem walki konkurencyjnej z koncernem CocaCola, który w portfolio ma napój Powerade. Gatorade jest dla PepsiCo czwartą największą marką w portfolio. W Stanach Zjednoczonych, Gatorade ma około 75 procent udziału w rynku wśród napojów sportowych.

Nazwa handlowa napoju pochodzi od nazwy multidyscyplinarnego zespołu sportowego Florida Gators (Aligatry z Florydy), dla którego napój pierwotnie został opracowany.

Nazwa handlowa Gatorade to obecnie szerokie portfolio produktów. Główne smaki napoju Gatorade to: cytrynowy, pomarańczowy, jeżynowy, grapefruitowy, lemon ice.

Dodaj komentarz

WordPress SEO