Historia marki GILLETTE

Historia marki Gillette wiąże się wynalazczością w biznesie. The Gillette Company założył King C. Gillett w Bostonie w USA. Gillett był wynalazcą maszynki do golenia z wymiennymi ostrzami, na którą uzyskał patent. Jego wynalazek charakteryzował się tym, że posiadał wymienne ostrza dwustronne.

Historia marki GILLETTE

Nowa maszynka do golenia szybko wyparła konkurencję. W 2005r koncern Procter & Gamble przejął firmę The Gillette Company, właściciela marki określającej maszynki i akcesoria do golenia.

Historia marki Gillette

Historia marki Gillette

 Nazwa marki Gillette pochodzi od nazwiska założyciela firmy.

Marka Gillette jest kojarzona nie tylko z maszynką do golenia, ale także z wieloma akcesoriami np. pianka do golenia, lotiony, kremy, żele, pędzle.

Wartość marki Gillette

Marka Gillette jest wyceniana na 24 mld dolarów i zajmuje 121 miejsce w rankingu Interbrand Best Global Brands  z roku 2011. Według wycen firmy BrandFinance marka Gillette 7,8 mld dolarów, a według firmy badawczej MilwardBrawd 19,7 mld dolarów.

Marka Gillette a celebryci

Znana piosenkarka i celebrytka Jennifer Lopez była pierwszą międzynarodową ambasadorką w historii marki Gillette Venus. Maszynkę do golenia dla kobiet reklamuje piosenka Venus, wykonana oczywiście przez latynowska piękność.

Monika Pyrek, utalentowana i utytułowana polska atletka,  została pierwszą ambasadorką marki Gillette Venus w Polsce.

Ambasadorem męskiej linii produktów marki Gillette jest znany piłkarz Robert Lewandowski. 

Oto submarki Gillette:

Gillette Fusion

Gillette venus

Gillette Mach3

Gillette Blue

Gilllette Sensor

Gillette Alta

Gillette Trac

Gillette Techmatic

 

 

Dodaj komentarz

WordPress SEO