Marka Energizer i jej submarki

Energizer Holdings, Inc. – marka i przedsiębiorstwo produkujące baterie i akumulatory. Spółka publiczna notowana na Giełdzie Nowojorskiej (NYSE): ENR (tzw. „Wall Street”). Firma oferuje marki i submarki różnego asortymentu produktów.

Oferta marki i jej submarki

Energizer Holdings to amerykański baterii. Centrala firmy ma siedzibę w Town and Country, Missouri. W portfolio koncernu, poza marką Energizer znajdują się inne marki produktów codziennego użytku: Eveready batteries, Schick, Wilkinson Sword, Edge, Playtex, Hawaiian Tropic, Banana Boat. W potrfolio każdej marki znajdują się unikalne submarki.

Firma sprzedaje swoje produkty do 165 krajów. Firma powstała jako Eveready Battery Company, która zmieniła nazwę na Eveready Alkaline Power Cell to Energizer. W 1986 sprzedano do producenta karmy dla zwierząt, koncernu Ralston Purina. W 2000 roku wydzielono firmę Eveready, która pod nazwą Energizer Holdings występuje na NYSE.

W ofercie produktów Energizer firmy znajdziemy szerokie portfolio baterii i akumulatorków. Są to produkty zarówno do użytku domowego jak i do zastosowań profesjonalnych. Marka Energizer to także produkty komplementarne i bezpośrednio związane z wykorzystaniem baterii: latarki oraz ładowarki. Portfolio ofertowe marki jest bardzo szerokie.

Najpopularniejsze submarki marki Energizer to:

  • Energizer Recharge Accu, Energizer Extreme – submarki akumulatorków
  • Energizer Classic, Energizer Ultra+, Energizer HighTech, Energizer Industrial – submarki baterii alkalicznych
  • Energizer Ultimate Lithium, Energizer Lithium Photo – submarki baterii litowych

W portfolio istnieje wiele produktów oferowanych pod marką główną, są to miedzy innymi: baterie specjalistyczne (baterie do pilotów samochodowych, baterie guzikowe), baterie zegarkowe oraz – baterie do aparatów słuchowych

Submarki marki Energizer

Submarki marki Energizer

Tam gdzie oferta nie ma pewnej skali, nie warto wprowadzać submarki. Submarki mają sens wtedy, gdy potrzebne jest wyróżnienie oferty.

Nazwa energizer jest przetworem angielskiego słowa „energy”. Forma nazwy sugeruje produkty dające wyjątkową energię. Wynika to z konwencji nazewniczej nazwy. Atomizer, Switcher, Digitizer,  to przykłady tej konwencji. Taka formuła nazwy jest bardzo trudna do zmiany formy jako submarki. Dlatego submarki w portfolio ofertowym koncernu tworzone są poprzez dodanie kolejnego określenia do bazowego Energizer.

Dodaj komentarz

WordPress SEO