Marka delicje szampańskie

Marka Delicje Szampańskie – marka biszkoptów z galaretką pokrytych czekoladą. Taki typ ciastek nazywany jest jaffa cakes.

Marka Delicje Szampańskie – historia

Obecnym producentem ciastek jest LU Polska. Spółka ta należała do portfela marki Kraft, obecnie po zmianach organizacyjnych jest zależna jest polskiego oddziału koncernu Mondelez International.  W portfolio międzynarodowego koncernu znajdują się trzy marki ciastek typu jaffa cakes: Milka ChocoJaffa i San Biszkopty oraz marka Delicje Szampańskie.

Marka Delicje Szampańskie

Marka Delicje Szampańskie

Historia marki sięga czasów PRL. Pierwszym producentem „Delicji Szampańskich” był Wedel. W roku 1999 po restrukturyzacji przez PepsiCo, cześć firmy oraz marka Delicje Szampańskie została sprzedana do firmy LU Polska. Lu należało do koncernu Danone. W 2007 roku LU zostało przejęte przez Kraft Foods, które następnie po podziale oddało markę do Mondelez International.

Jeszcze do roku 2011 na opakowaniach Delicji Szampańskich widniało logo marki Wedel. Lu nie ma już praw do używania marki pierwszego producenta. Delicje to coś pysznego, smakołyk. Nazwa weszła do polskiego języka potocznego i obecnie określa ciastko biszkoptowe z galaretką, polane czekoladą.

 

Dodaj komentarz

WordPress SEO