Maggi – znana marka przypraw i nie tylko

Marka przypraw Maggi pochodzi ze Szwajcarii. Maggi to silnie aromatyczna przyprawa. Podstawą oryginalnej szwajcarskiej przypraw jest aromatyczny wyciąg z ziela lubczyku ogrodowego. Wygodna w użyciu, płynna przyprawa, wykorzystywana jest szeroko jako dodatek aromatyzujący do zup, mięs, sosów, sałatek.

Znana i uznana marka przypraw

Nazwa i marka przypraw pochodzi od nazwiska pomysłodawcy wyrobu – Juliusa Maggi. Założył on w 1886 roku przedsiębiorstwo i zajmował się produkcją produktu swojego pomysłu. Pierwotnie marka nosiła opisową nazwę Maggi-Würze, co znaczy „Przyprawa Maggi”. Silne skojarzenia z ofertą, pozwoliły na zrezygnowanie z członu opisowego nazwy.
Marka ma bardzo silny i wyrazisty wizerunek. Julius Maggi od samego początku osobiście dbał o wyróżnienie marki. Sam opracował kanciasty kształt butelki. Sam skomponował grafikę i wybrał czerwono-żółte kolory etykiety.

Maggi - znana marka przypraw w płynie

Maggi – znana marka przypraw w płynie

Maggi obecnie jest marką zarejestrowaną jako znak towarowy na rzecz innej szwajcarskiej firmy – Nestlé. Koncern jest właścicielem zakładów i zajmuje się rozwijaniem marki. Innymi produktami firmy oferowanym pod marką Maggi są zupy w proszku, kostki rosołowe, sosy. Znana marka przypraw zdecydowanie rozszerzyła swoje portfolio ofertowe.

Dodaj komentarz

WordPress SEO