Luksusowa marka rodzinna Cartier

Cartier – to firma rodzinna, której założycielem był jubiler i zegarmistrz Louis Francois Cartier. Ta luksusowa marka pochodzi z Francji.

Luksusowa marka na dwory królewskie

Wyroby określane marką Cartier zdobywały uznanie sławnych i bogatych, a także dworów królewskich. Cartier jako pierwszy wprowadził zegarek na rękę. Inspiracją do jego produkcji było zamówienie Alberto Santosa-Dumont, który potrzebował precyzyjnie działającego zegarka, który sprawdziłby działanie jego aeroplanu. Ten model zegarka cieszył się ogromnym powodzeniem, wobec czego Cartier wprowadził nowy produkt – model zegarka na rękę – tonneau. Nazwa ta pochodziła od specjalnej beczki, w której leżakują wina we Francji. Luksusowa marka nawiązała w ten sposób do innej kategorii uznawanej za wyjątkową.

Luksusowa marka i jej produkty

Mechanizmy do zegarków Cartier były sprowadzane z najlepszych szwajcarskich firm. Były one umieszczane w firmowych kopertach opatrzonych marka Cartier. Koperty były produkowane już we własnej fabryce powstałej w 1950 roku.

Luksusowa marka zegarków

Luksusowa marka zegarków

Po kryzysie firmy, udziały w rodzinnej firmie Cartier zostały wykupione i stworzono Cartier  International, na czele którego do dzisiejszego dnia stoi Alain Dominique Perrin. Perrin wprowadził wiele nowoczesnych technologii, w tym rozwinął badania nad materiały i techniki, które dotyczyły zarówno zegarków kwarcowych jak i mechanicznych. Luksusowa marka dzięki tym zmianom stale się rozwija.

Luksusowa marka Cartier

Luksusowa marka Cartier

Cartier wyprodukował zegarek wodoszczelny dla władcy Marakeszu. Luksusowa marka Cartier tworzy też kolekcję Collection Privee Cartier Paris, do której należą zegarki, które łącza przyszłość z przeszłością, czyli połączono historyczną tradycję i technologię marki Cartier.

Dodaj komentarz

WordPress SEO