Luksusowa marka Bulgari

Bulgari  – luksusowa marka włoska, której nazwa pochodzi od nazwiska rodowego greckiego założyciela, Sotirios Bulgari. Często stosuje się pisownię marki przez ‘V” – Bvlgari.

Luksusowa marka

Sotirios Voulgaris był włoskiem złotnikiem, który posiadał sklepy ze złotem i antykami, głównie w Neapolu.

Marka Bulgari oznacza przede wszystkim towary luksusowe – biżuteria, zegarki, perfumy i dodatki. Do grona klientów otwartego sklepu w Rzymie, w latach 50-60 należały czołowe gwiazdy ówczesnego kina: Andrey Hepburn, Marlena Dietrich, Clark Gable, Sophia Loren, Gina Lollobrigida.

Luksusowa marka Bulgari – nazwa jej pochodzi od nazwiska rodowego greckiego założyciela, Sotirios Bulgari.

Bulgari to firma rodzinna, prowadzona przez kolejnych potomków założyciela. Na początku lat 90, marka zdobyła przydomek luksusowej wraz z wprowadzeniem nowej linii perfum.

Luksusowa marka Bulgari

Luksusowa marka Bulgari

Luksusowa marka na świecie

W 2001 roku luksusowa marka Bulgari rozpoczęła ekspansję na rynku hoteli – Bulgari Hotels & Resorts. Od 2011 roku luksusowa marka Bulgari, należy do grupy LVMH –Moet Hennessy Louis Vuitton. Bulgari prowadzi sprzedaż w 300 sklepach, w luksusowych centrach handlowych na całym świecie. Największy ze sklepów znajduje się w Tokio. Zajmuje powierzchnię 940 metrów kwadratowych.

Zegarki z marką Bulgari łączą złożone mechanizmy z klasycznymi modelami. Biżuteria charakteryzuje się stosowaniem złota żółtego i kamieni. Charakterystyczne są długie i ciężkie łańcuchy. Luksusowa marka podkreśla w ten sposób swój wizerunek.

 

Dodaj komentarz

WordPress SEO