Levi’s – znana marka odzieżowa

Levi Strauss & Co. to amerykańska marka odzieżowa znana z produkcji spodni dżinsowych oraz innych produktów odzieżowych. Pod marką Levi’s możemy kupić kurtki dżinsowe, torby, buty, kurtki puchowe, koszulki.

Levi’s – marka odzieżowa

Firma została założona w 1853 roku przez Levi Straussa. Od roku 1870 firma produkowała dżinsowe kombinezony. Dynamiczny wzrost wiąże się z wielkim zamówieniom na odzież roboczą dla pracowników pracujących przy budowie Kanału Panamskiego.

Przełomowy był jednak rok 1872. Jacob Davis imigrant z Litwy, pracując jako krawiec rozpoczął wzmacniać łączenia kieszeni metalowymi nitami. Aby opatentować to rozwiązanie zwrócił się do Levi Straussa, od którego kupował tkaninę. Rok później firma uzyskała patent a Levi Strauss & Co. rozpoczęła masową produkcję słynnych dżinsów z tkaniny z Amoskeag Manufacturing Company z  Manchester w New Hampshire. Tak powstała znana na całym świecie marka odzieżowa.

Levi's - znana marka odzieżowa

Levi’s – znana marka odzieżowa

Firma używa jako marki nazwy powstałej poprzez skrócenie imienia i nazwiska Levi Strauss do formy Levi’s. Wynikało to prawdopodobnie z praktyki – łatwiej było użyć skrótu niż pełnej formy imienia i nazwiska. W ten sposób marka odzieżowa użyła strategii upraszczania

Dodaj komentarz

WordPress SEO