Land Rover – marka samochodów terenowych

Land Rover to uznana marka samochodów terenowych. Auta produkowane są w Wielkiej Brytanii od 1948 roku. Land Rovery początkowo wytwarzane były przez firmę Rover. Od 1990 roku firma produkuje pojazdy pod swoją marką.

Land Rover - marka samochodów terenowych

Land Rover – marka samochodów terenowych

Uznana marka samochodów terenowych

Podstawowy model firmy Land Rover, produkowany jest nieprzerwanie od 1948 roku. Podobno 70% wszystkich wyprodukowanych aut jest stale sprawna. Land Rover znany jest znany z dużych możliwości jazdy terenowej. Nic więc dziwnego, że Land Rover to uznana marka samochodów terenowych.

Land Rover posiada zakład produkcyjny w Solihull. Właścicielem firmy był przez pewien czas koncern BMW. W 2000 roku Ford Motor Company wykupił firmę od Niemców. W marcu 2008 Land Rover stał się własnością indyjskiego koncernu Tata Motors.

Marka samochodów terenowych konsekwentnie dzieli swoja ofertę na dwie linie. Landrover coraz bardziej różnicuje produkty sygnowane: Landrover i Range Rover. Landrover to: Defender, Freelander, Discovery, Range Rover to modele Evoque, Range Rover Sport, i Range Rover Evoque. Czy niedługo będziemy mieli do czynienia z dwoma markami?

Dodaj komentarz

WordPress SEO