Krups to nie Krupp

Krups to niemiecki producent urządzeń kuchennych. Nazwa firmy i marki pochodzi od nazwiska założyciela, Roberta Krupsa. Marka często jest mylona z niemieckim konglomeratem Krupp.

Niemiecka marka Krups

Firma rozpoczęła działalność w roku 1846 jako kuźnia w miejscowości Wald niedaleko Solingen, w północnej Westfalii. Pierwszym właścicielem był Josua Kortz. Pracował u niego jego bratanek Roberta Krups. W 1866 roku firma przenosi się do Solingen gdzie pod kierownictwem Roberta Krupsa firma staje się poważnym przedsiębiorstwem i jednym z wiodących niemieckich producentów wag. Przez 110 lat produkowano wagi igłowe i wagi platformowe o nazwie „Krups Ideal”.

Niemiecka marka Krups

Niemiecka marka Krups

W 1956 roku firma Krups opracowała i wprowadziła pierwszy elektryczny młynek do kawy. Produkt był olbrzymim sukcesem – firma sprzedała 1 milion sztuk młynków w pierwszym roku produkcji. Wzrost gospodarczy Niemiec pokazał, że zmiana kierunku działania była dobrą decyzją.

Krups we współpracy z Nestle wprowadził w roku 1991pierwszy model Nespresso -ekspres na saszetki z kawą. W roku 2001 firma dołączyła do Groupe SEB, światowego lidera w produkcji drobnych urządzeń domowych.

Dodaj komentarz

WordPress SEO