KFC pułkownika Sandersa.

KFC to skrótowiec od nazwy Kentucky Fried Chicken. Centrala firmy znajduje się w Louisville w stanie Kentucky, do czego nawiązuje nazwa firmy.

Firma zmieniła nazwę w 1991 roku. Istnieją opinie, że takim ruchem firma chciała się odciąć się od wizerunku smażonych (fried) produktów.

KFC pułkownika Sandersa.

Kentucky Fried Chicken założył Harland Sanders, bardziej znany jako pułkownik Sanders. Postać tę znamy wszyscy z logo marki.

Nazwa KFC jest literowcem. Skrótowce literowe (literowce) – złożone z pierwszych liter wyrazów skracanej pełnej nazwy. W przypadku literowców litery skrótowca wymawiane są każda osobno. Najczęściej  są to nazwy nie zawierające spółgłosek.

KFC to skrótowiec od nazwy Kentucky Fried Chicken

KFC to skrótowiec od nazwy Kentucky Fried Chicken

Wyłącznym franczyzobiorcą marki KFC w Polsce jest europejska spółka AmRest Holdings. Spółka jest notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Marka KFC dostępna jest w ponad 100 krajach na całym świecie, oczywiście także i w Polsce. Stworzona na bazie mieszanki 11 ziół i przypraw panierka w której obtaczane są  kawałki kurczaka stanowi tajemnicę. Właśnie ta panierka jest wyróżnikiem produktów firmy z Kentucky.

Dodaj komentarz

WordPress SEO