Japońska marka Canon

Canon – japońska marka specjalizująca się w obrazowaniu i produktach optycznych, takich jak aparaty fotograficzne, kamery, fotokopiarki i drukarki komputerowe. Siedziba firmy znajduje się w Tokio.

Japońska marka i jej historia

Firma powstała jako Laboratorium Precyzyjnych Narzędzi Optycznych i w 1934 roku wyprodukowano tu pierwszy aparat fotograficzny pod nazwą Kwanon. Nazwa nawiązuje do buddyjskiej bogini  miłosierdzia. W 1935 roku zmieniono nazwę firmy na Canon – powstała międzynarodowa japońska marka.

Canon był znany przez wiele lat jako producent profesjonalnych lustrzanek, które były używane przez wielu fotografów i fotoreporterów na świecie.

Nazwa Canon pochodzi od nazwy pierwszego wyprodukowanego aparatu Kwanon

Japońska marka wprowadziła później system Canon EOS, w ramach którego powstały aparaty od profesjonalnych aż po amatorskie. W 1995 roku w kooperacji z Kodakiem powstały aparaty cyfrowe (seria DCS).

Japońska marka – inwestycje w innowacyjność

Canon produkuje również szereg cyfrowych aparatów kompaktowych (Powershot i IXUS). W latach osiemdziesiątych produkowano tu głowice magnetofonowe dla firm Sony i Denon. Firma Canon oprócz produkcji aparatów fotograficznych i drukarek komputerowych rynku konsumenckiego, firma większość dochodów czerpie ze sprzedaży produktów biurowych: analogowych i cyfrowych kopiarek, a także urządzeń imageRUNNER.

Japońska marka Canon

Japońska marka Canon

Canon jest także producentem mechanizmów drukujących do drukarek laserowych LaserJet firmy Hewlett-Packard i do ploterów – Oce. Japońska marka była także inicjatorem produkcji cyfrowych wyświetlaczy razem z firmą Toshiba.

Dodaj komentarz

WordPress SEO