Innowacyjna marka JVC

Firmę założono w 1927 roku. Japońskie przedsiębiorstwo początkowo było tylko producentem płyt i gramofonów. Z czasem firma urosła do jednej z najbardziej kreatywnych technicznie marek. Innowacyjna marka to wyróżnik JVC na świecie. Technologia i patenty opracowane w JVC często wytyczają kierunki w rozwoju całej światowej elektroniki.

Innowacyjna marka JVC

W roku 1976 innowacyjna marka JVC wprowadziła na rynek pierwszy domowy magnetowid nagrywający na taśmie 1/2-cala w standardzie VHS (Video Home System), w roku 2007 pierwszą na świecie konsumencką kamerę Full HD z twardym dyskiem, w roku 2003 pierwszą kamerę z możliwością nagrywania High-Definition, w roku 1991 pierwszy na rynku telewizor „multi-wide vision”, w roku 1978 płytę wizyjną w formacie Video High Density, w roku 1971 pierwszą 4-kanałową płytę stereo, w roku 1960 pierwszy telewizor kolorowy, w 1939 pierwszy japoński odbiornik. Innowacyjna marka, dzięki temu,  jest liderem w wielu obszarach sprzętu audio-video.

JVC to akronim nazwy Victor Company of Japan.

Na świecie marka używa nazwy JVC. Inaczej jest na rynku japońskim, gdzie firma markuje swoje wyroby nazwą i logo Victor, pierwszym wyrazem pełnej nazwy prawnej firmy Victor Company of Japan, Limited.

Innowacyjna marka pochodzi z Japonii, ale produkty firmy są wytwarzane w 8 fabrykach w 7 krajach świata.

Innowacyjna marka JVC

Innowacyjna marka JVC

JVC to akronim. Ta konwencja nazewnicza stosowana jest najczęściej przez firmy o długich nazwach. W momencie zakładania przedsiębiorstwa rzadko kto myśli o konsekwencjach marketingowych i komunikacyjnych. Dlatego nazwy prawne firm i nazwy handlowe są często różne. Innowacyjna marka JVC jest także notowana na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Dodaj komentarz

WordPress SEO