Historia marki Old Spice

Old Spice to amerykańska marka męskich produktów pielęgnacyjnych. Właścicielem jej jest Procter & Gamble, który nabył prawa do marki Old Spice w 1990 roku od firmy Shulton.

Powstanie marki Old Spice

Firma Shulton, pierwotny producent marki Old Spice, została założona w 1934 roku przez Williama Lightfoot Schultza. Pierwsze produkty marki Old Spice kierowano do kobiet. Oferta marki Old Space dla panów pojawiła się w 1937 roku.

Historia firmy i marki Old Spice

Historia firmy i marki Old Spice

Twórca marki Old Spice, William Lighfoot Shultz, był miłośnikiem statków z epoki kolonialnej. Kolekcjonował butelki, których używano na starych statkach handlowych do przewozu przypraw. Pierwotna forma opakowania kosmetyków miała kształt takiej butelki. Po angielsku „przyprawy” to „spices”, z tego wywodzi się nazwa marki Old Spice.

Zależności marki Old Spice z historią żeglugi handlowej

Na pierwszych opakowaniach marki Old Spice znajdował się wizerunek statku Grand Turk, zbudowanego w 1781 w USA. Do dekorowania opakowań marki Old Space stosowano jeszcze wizerunki takich statków jak: Friendship, John Wesley, Salem, Birmingham, Maria Teresa, Propontis, Recovery, Sooloo, Star of the West, Constitution, Java, United States, i Hamilton.

Słowa spice w nazwie używała także grupa Spice Girls – brytyjski zespół muzyczny założony około 1994 roku, popularny głównie w drugiej połowie lat 90. XX wieku.

Dodaj komentarz

WordPress SEO