Historia marki i nazwy CHEVROLET.

Firma Chevrolet jako fabryka samochodów została założona w roku 1911. W roku 2011 firma Chevrolet obchodziła okrągłą rocznicę 100 lat istnienia marki. Firma Chevrolet Motor Car Company powstała 3 listopada.

100 letnia tradycja marki Chevrolet 

Miejscem powołania do życia marki było centrum przemysłu samochodowego USA – Detroit. Chevrolet to obecnie uznana marka samochodów. Firma nie była długo niezależna. W 1917 zakłady weszły w skład koncernu General Motors, które Chevroleta traktowały jako jedną ze swoich marek. W 1953 roku pojawia się najbardziej znany model sygnowany logo Chevrolet – jest to Chevrolet Corvette.

Chevrolet od 1984 jest w unii z przedsiębiorstwem Pontiac. Obie marki działały wspólnie. Te działania miały na celu wzmocnienie pozycji i dystrybucji marki. Chevrolet posiada swoje filie produkcyjne w Brazylii i Kanadzie. Jest to liczącą się marka na światowym rynku samochodowym. Roczna produkcja aut osobowych z logo marki Chevrolet na masce wynosi ponad 2 miliony sztuk. Poza samochodami osobowymi Chevrolet produkuje również ciężarówki.

Inne marki w porfolio Chevrolet

Zmiany na rynku motoryzacyjnym doprowadziły do wielu akwizycji i fuzji. Od roku 2004 General Motors sprzedawał samochody koreańskiej marki Daewoo. Logo Daewoo zostało zastąpione marką Chevrolet w wybranych państwach Europy Wschodniej. Było to konieczne, jako że Chevrolet był nie posiadał praw własności do marki Daewoo. Sytuacja ta zmieniła się po całkowitej likwidacji marki Daewoo. Wykorzystywanie marki Chevrolet jest absolutnie świadome. Chevrolet mocno inwestuje w rynek europejski. Marka była związana z Europą poprzez pochodzenie jeden z założycieli firmy. Pan Louis Chevrolet przyszedł na świat w Szwajcarii.

Nazwa marki pochodzi od nazwiska założyciela Louisa Chevrolet’a

Optymistyczne logo marki

Logo Chevroleta to „złota muszka”. Ten symbol nawiązuje do idei unikalnego projektowania oraz optymizm. Jak mówią źródła marketingowe firmy, optymizm motywował Louisa Chevroleta do działania, w tym także do założenia i rozwijania firmy Chevrolet Motor Car Company. Marka Chevrolet była jego pasją, tak jak sporty samochodowe.

Najbardziej znane marki modeli  Chevrolet to sportowe Camaro i Corvette. Znane są one nie tylko miłośnikom motoryzacji. To wręcz kultowe pojazdy, poszukiwane przez kolekcjonerów na całym świecie.

Dodaj komentarz

WordPress SEO