Historia marki Bytom

Historia marki Bytom jest wzorcowym scenariuszem zmian w przedsiębiorstwach zbudowanych w czasach PRL.

Firma powstała tuż po II Wojnie  Światowej. Przedsiębiorstwo powołano w lipcu 1945 roku w Bytomiu. Początkowo była to Fabryka Konfekcji. Marka zdobyła dużą popularność i wysoką świadomość na polskim rynku. Dla pozyskania środków na rozwój, od 1995 roku firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Historia marki Bytom

Zakłady Odzieżowe Bytom to polskie przedsiębiorstwo przemysłu lekkiego. Firma specjalizujące się w produkcji odzieży męskiej. W ofercie znajdują się  garnitury, marynarki oraz spodnie.

Historia marki Bytom

Historia marki Bytom

Historia marki Bytom. Nazwa firmy i marki pochodzi od nazwy miejscowości. Nazwy geograficzne były bardzo powszechną konwencją nazewniczą w PRL. Nie tworzono finezyjnych nazw z myślą o ich unikalności jako znaki towarowe. W gospodarce planowej, nie było to konieczne. Ta konwencja w bardzo wielu wypadkach przetrwała, pomimo przypadków występowania kilku „marek miejscowości” jako oznaczenie marki różnych przedsiębiorstw. Historia marki ma niewiele wspólnego z historią miasta. Obecnie jako marka używana jest jedynie marketingowa część nazwy prawnej firmy, czyli słowo Bytom.

Dodaj komentarz

WordPress SEO