Historia brandu Bose

Historia brandu Bose. Właścicielem brandu Bose jest Bose Corporation z siedzibą we Framingham, w stanie Massachusetts, USA. Firma została założona przez Dr. Amara Bose, profesora elektrotechniki.

Od psychoakustyki do światowego brandu

Dr. Bose prowadził badania w dziedzinie psychoakustyki, które dotyczyły relacji między dźwiękiem słyszalnym przez ludzi a dźwiękiem mierzonym przez elektroniczne instrumenty.

Firma Bose specjalizuje się w produkcji sprzętu audio. Głośniki Bose są najlepiej sprzedającymi się głośnikami w Stanach Zjednoczonych i na świecie.

Nazwa brandu Bose pochodzi od nazwiska właściciela firmy

Filozofia amerykańskiego brandu

Filozofią brandu Bose jest łączenie wysokiej technologii z prostotą i małymi wymiarami, tak aby stworzony system dźwiękowy był łatwy w użyciu i dostępny dla wszystkich konsumentów. Bose uważa, że produkty audio istnieją po to, aby dostarczać muzykę każdemu, bo to muzyka jest wartością sama w sobie.

Po produkty z marką Bose sięgają organizatorzy imprez na stadionach olimpijskich, teatry na Broadwayu, znaleźć je można w Kaplicy Sykstyńskiej i wahadłowcu kosmicznym.

Historia brandu Bose

Historia brandu Bose

Przez wiele lat w laboratoriach badawczych Bose opracowywano innowacyjny system zawieszenia samochodowego wykorzystujący elektromagnesy zamiast układów hydraulicznych. Bez brandu Bose świat dźwięków wokół nas byłby uboższy.

 

Dodaj komentarz

WordPress SEO