Herkules, który jest Heraklesem.

Gastel Żurawie SA to spółka powstała w wyniku połączenia EFH Żurawie Wieżowe SA i Gastel SA. Obecnie spółka planuje zmianę nazwy na Herkules. Nowa nazwa firmy ma być wprowadzona na początku roku 2012.

Firma używała nazwy Herkules jako nazwy handlowej dla usług dźwigowych i transportu ciężkiego. Oferta Herkules obejmuje wynajem żurawi szosowo-terenowych, gąsienicowych oraz wieżowych marek: Terex Demag, , Liebherr Grove, Krupp, Jaso, Wolff i Terex Comedil. Firma deklaruje, że od pięciu używa tej nazwy w działalności sprzętowej. Polega to na oznakowaniu wszystkich urządzeń napisem Herkules.

Według zarządu (za wnp.pl), marka Herkules bardzo pasuje do firmy, bo powszechnie ta mitologiczna postać kojarzy się siłą, bohaterstwem i męstwem. Tu pojawia się jednak wątpliwość. To grecki Herakles znany był z wielkiej siły, męstwa, zapaśnictwa i umiejętności wojennych. Herkules był natomiast czczony w Rzymie jako opiekun własności i opiekun podróżujących. Dlatego rolnicy i kupcy składali mu dziesięcinę. Dopiero kolejne cechy Herkulesa prezentują go jako boga zwycięstwa. Nazwa Herkules może też stanowić dla firmy inny problem. Domeny herkules.com, herkules.eu, herkules.com.pl są już zajęte. Domena herkules.pl prowadzi natomiast do serwisu … dla dorosłych.

Dodaj komentarz

WordPress SEO