Harnaś – zbójnicka marka piwa

Harnaś to marka piwa z oferty Browaru Okocim. Nazwą piwa jest słowo znaczące. Jako że firma pochodzi z rejonów górskich, na nazwę marki wybrano określenie tytuł herszta bandy rozbójników.

Harnaś jako marka piwa

Harnasiem nazywano przywódców karpackich i podhalańskich zbójników. Nazwa pochodzi z języka węgierskiego od określenia „hadnagy”, co oznaczało dowódcę lub stopień wojskowy porucznika. Wyraz trafił do Polski przez język słowacki. Najsłynniejszymi harnasiami w historii byli: Ondraszek, Tomáš Uhorčík oraz Juraj Jánošík. Ten ostatni zyskał wyjątkową sławę w Polsce, stał się bohaterem popularnego serialu telewizyjnego.

Nowa marka piwa Harnaś

Nowa marka piwa Harnaś

Marka piwa – historia

Marka piwa Harnaś pojawiła się na rynku w roku 2003. Wtedy Okocim rozszerzył swoje portfolio o zbójnickie piwo. Nazwa jest łatwa do zapamiętania, nawiązująca do zasobnych w czystą i świeżą wodę oraz znanych z tradycji browarniczych terenów górskich. Marka piwa zyskała szybko stosunkowo wysoką popularność i udziały rynkowe. Jednym z elementów sukcesu był wyrazisty wizerunek i łatwa do zapamiętania, wyróżniająca się na rynku nazwa. W wypadku nazwa to marka piwa. nazewnictwo decyduje o wyróżnieniu marki. Grafika jest uzupełnianiem. Stylizacja opakowań to proces na rynku piwa bardzo powszechny. Nowa nazwa dla starej marki piwa to rzadkość. Marka piwa wyróżnia się przez nazewnictwo.

Dodaj komentarz

WordPress SEO