Grupa firm pod marką Graal

Marka Graal istnieje od 1989 roku. Grupa firm Graal jest największym polskim producentem konserw rybnych.

Graal  to grupa firm

Firma urosła poprzez konsolidację branży. Obecnie grupa firm Graal to 6 spółek zależnych. Graal w swoim portfolio ofertowym posiada marki: Graal, SuperFish, Koral, Kordex, Gaster, Tess, Meg, EraRyb. Z szerokiej oferty firm można wybrać: konserwy rybne, ryby wędzone, owoce morza, kawiory, ryby mrożone, marynaty, salinaty oraz sałatki rybne.

Graal początkowo funkcjonował jako Przedsiębiorstwo Handlowe. Firmę założył Bogusław Kowalski. Marka Graal na rynku istnieje od 1997 roku. Wtedy to rozpoczęto sprzedaż konserw rybnych pod własną marką Graal. Po roku 2004 i przejęciu firmy Polinord marka pojawiła się jako nazwa firmy notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jako grupa firm Graal.

Graal - grupa firm przetwórstwa rybnego

Graal – grupa firm przetwórstwa rybnego

Graal, lub inne nazwy – Święty Graal, Sangreal, to legendarny kielich, z którego pił Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy. Tradycja głosi, że święty Piotr wziął ze sobą Graala do Rzymu, gdzie stał się kielichem papieskim. Za Graal uznawany jest kielich przechowywany w katedrze w Walencji.

Według legend arturiańskich, motyw Graala pojawia się także w legendach celtyckich. Ta historia kielicha jest niezależna od pierwowzoru chrześcijańskiego.

Dodaj komentarz

WordPress SEO