Genialne nazwy: 7-Eleven

Genialne nazwy numeryczne: 7-Eleven to marka sieci sklepów typu convenience. Wcześniejsza nazwa „U-Tote’m” została zastąpiona bardzo ciekawą nazwą numeryczną. Stało się to w 1946 roku po wydłużeniu godzin działania sklepu, od 7:00 rano do 11:00 w nowy. Eleven to po angielsku 11.

Genialne nazwy 7 eleven
Genialne nazwy 7 eleven

Genialne nazwy są podstawą unikalnego pozycjonowania konkurencyjnego. Forma jaką przyjmują nazwy, zależy od bardzo wielu czynników. Jest wiele przykładów nazw, które pochodzą od miejscowości, nazwiska założyciela czy są skrótowcami nazw opisowych. Istnieje wiele doskonałych neologizmów, które są wynikiem poszukiwań i czasami bardzo zaskakujących skojarzeń. Genialne nazwy wyróżniają markę.

Genialne nazwy numeryczne

Nazwa numeryczna to jedna z konwencji kreowania nazw. Nie jest to zbyt popularna konwencja projektowania nazewnictwa. Naming z użyciem cyfr wymaga często wytłumaczenia. Z drugiej zaś strony, badania wskazują, że konsumenci dość łatwo akceptują nazwy numeryczne. Genialne nazwy numeryczne są bardzo trudne do podrobienia, poza tym mogą podlegać ochronie z tytułu autorskich praw majątkowych.

Dodaj komentarz

WordPress SEO