Firma Olza – producent Prince Polo

Historia fabryki wafli rozpoczęła się w 1921 roku. Wtedy to bracia Brunon i Wilhelm Schramek założyli na ul. Głębokiej 42 w Cieszynie niewielką fabrykę wafli. Firma Olza jest kontunuatorką tych tradycji.

Firma Olza – producent Prince Polo

Firma szybko rosła. Sukces wymusił przeniesienie zakładu do nowej siedziby przy ul. Liburnia. Z czasem asortyment firmy rozszerzał się. Wprowadzono inne wyroby cukiernicze. Oferta firmy cieszyła się tak dużym uznaniem, że produkty sprzedawane były w całej Polsce.

Firma Olza - producent marki Prince Polo

Firma Olza – producent marki Prince Polo

Po wojnie firma została znacjonalizowana. Zakład wchłonięty został przez Zjednoczenie Przemysłu Cukierniczego w Zabrzu. Następnie powstały Zakłady przemysłu Cukierniczego Olza, nosząca swoją nazwę od rzeki Olzy płynącej przez Cieszyn.

Firma Olza w roku 1955 rozpoczęła się produkcja kultowego wafelka Prince Polo. Produkcja wafli trwa do dziś, przy czym od 1993 roku właścicielem firmy i marki został koncern Kraft Jacobs Suchard. Na opakowaniu marki Prince Polo stale istnieje logo Olza. Jednak to nie marka i firma Olza znana jest powszechnie, a jej produkt – batonik Prince Polo. Wizerunek marki zakładu jest absolutnie zależny od wizerunku jej sztandarowego produktu.

Dodaj komentarz

WordPress SEO