Fińska marka Benecol

Benecol to fińska marka, której właścicielem jest firma Raisio Group, produkująca tłuszcze roślinne.

Fińska marka Benecol

Benecol to linia specjalistycznych produktów, które pomagają w walce z cholesterolem. Wszystkie te produkty zawierają roślinny ester stanoli roślinnych, skutecznie obniżający cholesterol. Firma Raisio jest właścicielem patentu, opisującego metodę otrzymywania w/w estrów oraz ich działania. Po przeprowadzeniu wielu badań, na rynek wprowadzono margarynę Benecol oraz markę Benecol.

Nazwa koncernu pochodzi od nazwy miasta fińskiego miasta Raisio, gdzie znajduje się siedziba firmy.

W 1998r na rynek fiński wprowadzono niskotłuszczowy preparat Benecol do smarowania pieczywa. Fińska marka Benecol może być w prosty sposób dodawana do różnych produktów spożywczych bez zmiany smaku produktu gotowego. Benecol zawierają również nisotłuszczowe produkty do smarowania pieczywa oraz jogurty, kwaśne mleko  i inne.

Fińska marka i jej ochrona prawna

Fińska marka Benecol jest zarejestrowana w 20 krajach przez 13 firm na całym świecie. Ze względu na to, że uzyskanie ochrony prawnej słowa jest obwarowane szeregiem przepisów, określających kiedy jest to możliwe, a kiedy nie i często jest bardzo trudne (nie można zarezerwować np. słowa istniejącego lub opisującego przeznaczenie czy cechy charakterystyczne dla danej kategorii produktów lub usług), drugi sposób jest częściej spotykany.

Fińska marka Benecol

Fińska marka Benecol

Poza nazwami do Urzędu równie chętnie zgłaszane są logo, oczywiście w tym przypadku jako znaki graficzne i słowno-graficzne. Ochrona nazwy i symbolu jako znak towarowy jest rzeczą bardzo ważną, jednak nie jest to jedyna dostępna forma ochrony marki. Znak towarowy daje wyłączne prawo używania marki, tworzy monopol patentowy. Fińska marka posiada taka ochronę, co znacząco podnosi jej wartość rynkową.

 

Dodaj komentarz

WordPress SEO