Etymologia nazwy i marki Asus

ASUS marka handlowa znanej tajwańskiej firmy ASUSTeK Computer. Producent elektroniki komputerowej. Główne linie produktowe marki to: płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, palmtopy, notebooki, telefony komórkowe i monitorów LCD.

 

Etymologia nazwy marki Asus. Naming firm.

Etymologia nazwy marki Asus. Naming firm.

Budowa światowej marki

Firma ASUS została założona w 1989 roku na Tajwanie przez TH Tung, Ted Hsu, Wayne Hsieh i MT Liao, czterech informatyków wcześniej zatrudnionych w firmie Acer. Obecny Prezes firmy, Jonney Shih, dołączył do firmy w 1994 roku. Jego celem było zbudowanie silnej światowej marki.

Nazwa marki i firmy ASUS , pochodzi od łacińskiej nazwy mitologicznego Pegaza. Pierwsze cztery litery od słowa Pegasus zostały pominięte. Motywem skrócenia nazwy, była chęć wysokiego pozycjonowania marki w  alfabetycznych zestawieniach interentowych.

Fabryki marki Asus zatrudniają ponad 100 000 pracowników oraz generuje przychody na poziomie prawie 20 mld dol. Siedziba firmy jest w Beitou District w Taipei. Skala działalności wpływa także na wartość marki ASUS. Marka firmy wyceniana jest na 1,5 mld dol. Firma uznawana jest za jedną z 10 największych firm IT na świecie.

Uznane światowe marki

Historia marki KIA

Polonizmy w nazewnictwie. Historia marki Max Factor.

WordPress SEO