ESSENCE

Nazwa powstała aby odwzorować w jak najdoskonalszy sposób misje wydawnictwa.

Misja wydawnictwa

ESSENCE to ekskluzywny magazyn ludzi sukcesu. Jest esencją dobrego smaku, istotą tego, co w życiu najciekawsze, najlepsze i najprzyjemniejsze. To elegancki miesięcznik polecany miłośnikom i koneserom dobrych marek, osobom ciekawym życia i ceniącym sobie jego smak. Nazwa ESSENCE to unikalność i unikatowość.

Nazwa firmy i wydawnictwa została zaprogramowana, aby bezpośrednio wskazywać przesłanie magazynu. Nazwę zapożyczone z języka angielskiego, oznacza istotę, esencję, sedno, treść, ekstrakt, wyciąg, wykwit, szczyt.

Naming to nie zawsze kreacja, to często żmudne poszukiwania.

Zadanie zespołu namingowego polegało nie na stworzeniu nowej nazwy, neologizmu, ale znalezieniu słowa najlepiej oddającej pozycjonowanie marki. Po zbudowaniu listy nazw, praca zespołu projektantów nazw koncentrowała się na testach i porównaniach. Z długiej listy propozycji, wybrana zostało słowo angielskie. Alternatywą dla prezentacji dóbr luksusowych i niebanalnego stylu życia były słowa włoskie, hiszpańskie i francuskie. Nazwa swoim wyrazem prezentuje unikalność i kreatywność.

WordPress SEO