Eos – popularna nazwa produktów i marek

Eos to planetoida o numerze katalogowym 221 oraz rodzaj ptaków z rodziny papugowanych. To także imię bogini z mitologii greckiej. Eos była boginią zorzy porannej. Eos – popularna nazwa produktów i marek

Nazwa produktów Eos

Nazwa produktów Canon EOS to akronim od Electro-Optical System. Markę wprowadzono dla linii aparatów fotograficznych wyposażonych w autofocus. Skrót został świadomie wybrany – to imię bogini zorzy porannej z mitologii greckiej.

EOS - nazwa wielu produktów

EOS – nazwa wielu produktów

Nazwa EOS jest często stosowana w nazewnictwie. Eos Airlines to amerykańska linia lotnicza. Eos Airlines – amerykańska biznesowa linia lotnicza z siedzibą w Purchase w stanie Nowy Jork.. W ofercie firmy motoryzacyjnej Volkswagen znajduje się model auta o oznaczeniu Eos. Volkswagen Eos – coupé-cabrio, który powstał na płycie podłogowej Golfa.

Identyczna nazwa produktów może być stosowana wtedy, gdy oferty firm nie pokrywają się i nie zachodzi problem nieuczciwej konkurencji. Znaki towarowe są wtedy rejestrowane w różnych klasach opisujących produkty. Nazwa produktów nie może jednak być identyczna z nazwą renomowaną, czyli powszechnie znaną i uznaną. Dotyczy to w szczególności nazw będących neologizmami.

 

Dodaj komentarz

WordPress SEO