Drogi Polonez CARO.

Polonez to marka polskiego kompaktowego auta osobowego. Samochody z taką nazwą produkowane były przez Fabrykę Samochodów Osobowych w Warszawie od 3 maja 1978 do 22 kwietnia 2002 roku.

Polonez był następcą Fiata 125p. Konstrukcja przejęła od poprzednika wiele rozwiązań technicznych. Nowością marki Polonez było 5-drzwiowe nadwozie typu hatchback. Konstrukcję auta rozwijano i oferowano nowe wersje. W 1988 wprowadzono Polonez Truck – wersję transportową. W 1991 roku przeprowadzono gruntowną modernizację Poloneza. Opracowano wersję Caro z nowym nadwoziem. Od 1996 na rynku był także dostępny Polonez Atu – sedan. Produkcję zawieszono 22 kwietnia 2002 roku. Polonez był samochodem produkowanym masowo. Łącznie wyprodukowano ponad 1 000 000 egzemplarzy modelu w różnych wersjach.

W Hiszpanii „caro” znaczy „drogi” – trudno sobie wyobrazić sprzedaż auta z taką nazwą.

Wiele z tych pojazdów marki Polonez eksportowano. Nazwa marki była pozytywnie kojarzona. Marka nie wszędzie się jednak przyjęła. I nie było to zawsze winą ciężkiej i przestarzałej konstrukcji, osiągów czy wyglądu. W Hiszpanii „caro” znaczy „drogi” – trudno sobie wyobrazić sprzedaż auta z taką nazwą.

Dodaj komentarz

WordPress SEO