Domestos – marka środków czystości

Domestos – to międzynarodowa marka środków czystości. Marka Domestos powstała w 1929 roku w Wielkiej Brytanii. Jej twórcą był Wilf Handley. Z domokrążcy sprzedającego płyn czyszcząco-dezynfekujący z przenośnego dystrybutora stopniowo urósł do poważnego przedsiębiorstwa.

Jak powstała marka środków czystości Domestos

Tak jak rozwijała się sprzedaż marki Domestos, tak zmieniało się opakowanie produktu. Najpierw produkt pakowano duże szklane butelki. Następną zmianą w pakowaniu było wprowadzenie butelki z tworzywa sztucznego. Elementem wyróżniającym markę zawsze była czerwona zakrętka, która nie zmieniła się znacząco do dziś.

Domestos - ponadnarodowa marka środków czystości

Domestos – ponadnarodowa marka środków czystości

Marka środków czystości na rynkach lokalnych

Domestos jako marka środków czystości na początku lat 60. Przejęła firma Lever Brothers, a następnie przeszła na własność koncernu Unilever. Pod koniec lat 80. markę rozszerzono na szeroki asortyment płynów dezynfekujących opartych o działanie chloru lub kwasów. Marka Domestos sprzedawana jest w około 40 krajach. Nazwa nie wszędzie ma taką samą formę. Wynika to z ograniczeń prawnych na lokalnych rynkach. Na przykład w krajach Beneluksu możemy kupić produkt pod nazwą Glorix, w Indiach i Filipinach środki noszą nazwę Domex. W Japonii nazwę zmieniono na Domesuto, a we Włoszech obowiązuje zupełnie inna nazwa – Lysoform, W Wietnamie Vim. W jeszcze innych krajach marka środków czystości w portfolio Unilever nosi nazwa Kleenex.

Dodaj komentarz

WordPress SEO