DEEMEED

Nazwa DEEMEED to marka toreb do motocykli Harley-Davidson. Pod tym znakiem oferowany jest osprzęt i specjalistyczne wyposażenie kultowej marki. Torby sprzedawane są w markowanych znakiem producenta motocykli sklepach na terenie całej Europy, oraz na międzynarodowych zlotach posiadaczy motocykli Harley-Davidson.

Nazwa DEEMEED została opracowana jako neologizm. W projekcie nazwy wykorzystano formalizm polegający na zbudowaniu absolutnie symetrycznego słowa. Logo firmy także jest symetryczne. Takie rozwiązanie wyróżnia na rynku i pozwala na pełną ochronę prawną. Pomimo tego, że słowo wydaje się długie, ma tylko siedem liter. Nazwa jest bardzo łatwa do zapamiętania, dzięki aż czterokrotnie zastosowanej literze “E”. Dla nazwy zarejestrowana jest domena deemeed.com, co pozwala firmie działać bez ograniczeń geograficznych.

W kreacji nazwy zastosowana została hiperbola. To technika polegająca na wyolbrzymieniu, przejaskrawieniu cech przedmiotów, osób, zjawisk lub w namingu także słowa. Hiperbola może dotyczyć ilości, rozmiaru, stosunku emocjonalnego, przyczyny, znaczenia lub skutku. Stosowana jest do dla wywarcia mocnego wrażenia, spotęgowania  ekspresji.

Dodaj komentarz

WordPress SEO