Dębowe – marka piwa silnych ludzi

Dębowe Mocne to dość młoda marka piwa polskiego. Produkt warzony jest w Tyskich Browarach Książęcych oraz w Lech Browarach Wielkopolski. Marka należy do portfolio koncernu Kompania Piwowarska.

Dębowe – marka piwa

Dębowe to jasne piwo dolnej fermentacji. Ten lager ma 14,5oBlg ekstraktu w brzeczce. Jest to piwo dość mocne, bo zawartość alkoholu wynosi aż 7%. Marka piwa nie ma nic wspólnego z procesem produkcyjnym. Jest to piwo produkowane masowo z użyciem chemicznych enzymów przyśpieszających proces produkcji.

Marka piwa Dębowe

Marka piwa Dębowe

Nazwa nawiązuje do dębu, który powszechnie kojarzymy z leżakowaniem produktów alkoholowych. Wina i whisky single malt to dwa produkty nierozerwalnie związane z zastosowaniem beczki dębowej.

Dąb to rodzaj drzew zaliczony do rodziny bukowatych. Należy do niego prawie 200 gatunków. Na ludziach dąb robił wyjątkowe wrażenie, dzięki swojej długowieczności i okazałemu wyglądowi. Wiele ludów uważały dęby za drzewa wyrocznie. Główne zastosowanie dębu do stolarka i bednarstwo. Choć Dębowe nie dojrzewa w beczkach, marka piwa korzysta z wizerunku i skojarzeń z dębem.

Dodaj komentarz

WordPress SEO