DC – marka ubrań młodzieżowych

DC Shoes to amerykańska marka ubrań młodzieżowych. Firma znana z produkcji specjalistycznego obuwia sportowego. Marka zajęła szczególne miejsce w segmencie obuwia do uprawiania skateboardingu (jazda na deskorolce) i snowboardingu (sport zimowy na jednej szerokiej narcie).

Marka ubrań młodzieżowych

Po sukcesie rynkowym marka ubrań młodzieżowych rozszerzyła ofertę na stroje, torby, akcesoria i gadżety. Historia firmy rozpoczyna się w roku 1993. Wtedy to wspólny biznes założyli Ken Block i Damon Way. Miało to miejsce w Kalifornii w miejscowości Huntington Beach.

Marka ubrań młodzieżowych DC

Marka ubrań młodzieżowych DC

Nazwa DC oryginalnie pochodzi od wyrażenia „Droors Clothing”. Jednak po sprzedaży firmy DC określenie „droors” nie jest stosowane, nazwa firmy to po prostu DC Shoes. Droors to slangowa nazwa szortów (drawers).  Buntownicza marka ubrań młodzieżowych trafiła do  portfolio firmy Quiksilver. W dzień kobiet, 8 marca 2004, DC Shoes zostało przejęte za 87 milionów dolarów przez Quiksilver. Dało to firmie szanse ekspansji na rynki światowe. Marka cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży.

Dodaj komentarz

WordPress SEO