Cukierki Jelly Belly

The Jelly Belly Candy Company, lub prościej Jelly Belly była wcześniej znana jako The Herman Goelitz Candy Company. Jelly Belly to żelowe pastylki i inne cukierki. Firma Jelly Belly ma swoją siedzibę w Fairfield w Kalifornii.

Amerykańskie cukierki

W kilku swoich fabrykach firma wytwarza kilkadziesiąt milionów kilogramów żelków rocznie. Historia marki zaczyna się w roku 1976. David Klei dystrybutor słodyczy i orzechów wszedł do firmy Herman Goelitz Candy Company zamówił nowe cukierki. Szefowie firmy z rodziny Goelit w tym czasie chcieli rozszerzyć swoją produkcję. Firma wcześniej była pierwszym amerykańskim producentem żelowych misiaczków. Produkowała inne słodycze oraz żelki i galaretki które były prekursorami Jelly Belly. Tradycyjne cukierki były bezbarwną żelatyną słodzoną cukrem. Tylko skorupka cukierka była barwiona i aromatyzowana. W firmie zapadła decyzja odejścia od tej konwencji. Cukierek w całej objętości miał być kolorowy i aromatyzowany.

Cukierki Jelly Belly

Cukierki Jelly Belly

Zwiększenie ilości składników smakowych i zmniejszenie ilości cukru było rewolucją na rynku. Intensyfikowało smak i pozwalało na rozszerzenie asortymentu na nowe aromaty.
Pierwsze smaki to Very Cherry, Tangerine, Lemon, Green Apple, Grape Jelly, Licorice, Root Beer, and Cream Soda. Początkowo sprzedaż nie była wysoka, jako że cukierki były droższe. Z czasem konsumenci docenili jakość smakową Jelly Belly.

Cukierki i ich nazwa

Cukierki Jelly Belly są przykładem zmian marki wraz ze zmianą receptury produktu. Nowa wartość z reguły wymaga większych nakładów.

Belly po angielsku znaczy brzuch, wybrzuszony, wypukły. Nazwa odnosi się do kształtu cukierka. Jelly to galaretka.

Dodaj komentarz

WordPress SEO