Co oferuje firma AGONEX?

Czym zajmuje się firma o nazwie AGONEX. To nazwa firmy i sklepu oferującego artykuły techniki grzewczej i sanitarnej. W sklepie o tej nazwie można nabyć wyposażenie łazienek oraz narzędzia i przybory ogólnobudowlane. Gdyby nie to wyjaśnienie, można by mieć zupełnie inne skojarzenia co do profilu działania firmy.

Nazwa firmy to połączenie dwóch morfemów: „agon” i „ex”.  „Agon” to czytane od końca słowo „noga”.  Jeżeli takie jest wyjaśnienie nazwy, to na miejscu było by powiedzenie ” z deszczu pod rynnę”.

Nazwa firmy

Jedną z zasad nazewnictwa firm jest analiza negatywnych skojarzeń, jakie może mieć nazwa firmy. Ocena nazwy firmy powinna obejmować język kraju, w którym nazwa będzie stosowana oraz co najmniej podstawowe języki międzynarodowe. Warto sprawdzić znaczenie w jezyku angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim i rosyjskim.

Bezpieczna nazwa firmy

Zaprojektowanie nowej nazwy dla firmy, produktu lub usługi, która będzie funkcjonować na międzynarodowych rynkach, wiąże się z jeszcze większą liczbą ograniczeń językowych. Aby nazwa się przyjęła, aby odniosła sukces, potrzebne jest jej odpowiednie przygotowanie. W ramach prac nad nową nazwą, lub przy rozszerzaniu rynku na którym marka jest stosowana, konieczne są szczegółowe analizy oraz badania. Konsulting językowy obejmuje cały obszar przygotowania nazwy firmy do stosowania na rynku.

Aby wykorzystać nazwę firmy w optymalny sposób, należy poznać jej silne i słabe strony z punktu widzenia potencjalnego odbiorcy, jak również sposoby jej skutecznego użycia. Bezpieczna nazwa firmy, nie tylko pozwala uniknąć klopotów wizerunkowych, ale i kosztów związanych ze zmianami.

Dodaj komentarz

WordPress SEO