Ciekawa nazwa marki Perła

Perła – marka piwa produkowanego przez browar w Lublinie należący do firmy Perła Browary Lubelskie (do września 2008 produkowane było także w browarze w Zwierzyńcu). Ciekawa nazwa marki ma przedwojenne tradycje. W kwietniu 1924 r. w ówczesnej prasie lubelskiej pojawiły się reklamy, że „wychodzi” nowe piwo Perełka.

Ciekawa nazwa marki piwa

Spółka ma około 3% udziału w polskim rynku piwa. Produkuje powyżej 1 miliona hektolitrów piwa rocznie. Jej główną i sztandarową marką jest Perła. Obszar działalności dystrybucyjnej firmy jest skoncentrowany na południowo-wschodniej Polsce. Ciekawa nazwa Perła doskonale komponuje się z rozszerzeniami opisowymi. Odmiany piwa Perła to: Perła Chmielowa, Perła Mocna, Perła Export, Perła Czarna Extra Strong, Perła Niepasteryzowana, Perła Miodowa.

Ciekawa nazwa piwa Perła

Ciekawa nazwa piwa Perła

Ciekawa nazwa piwa i jej tradycja

Przedsiębiorstwo powstało w 1948 roku jako Lubelskie Zakłady Piwowarsko-Słodownicze. Majątek założycielski stanowiły upaństwowione po II wojnie światowej lubelskie Zakłady Przemysłowe K. R. Vetter i Browar Parowy Jeleń. W 1963 roku zakłady przyjęły nazwę Lubelskie Zakłady Chmielarsko-Piwowarskie. W 1974 roku przedsiębiorstwo przemianowano na Zakłady Piwowarskie w Lublinie. W tym czasie w jego skład włączono jako filie kilka browarów i słodowni z regionu Lubelszczyzny.

Ciekawa nazwa marki – nazwa arbitralna

Perła to ciekawa nazwa arbitralna. Nazwy arbitralne zwane są też często nazwami konwencjonalnymi. Są to nazwy, które w niczym nie przypominają tego, co oznaczają. Aby wiedzieć co nazwa arbitralna oznacza trzeba znać konwencję, to znaczy sposób w jaki przypisuje się im znaczenie. Ciekawa nazwa z reguły kryje w sobie wieloznaczności lub zaskakujący kontekst.

Ciekawa nazwa ma ciekawe pochodzenie. Perły – wytwory małży, głównie perłopławów z rodzajów Pteria i Pinctada. Znaczenie słowa „perła” może pochodzić od nazwy gatunku małża z łaciny określanego jako „perna” lub kulistego kształtu od łacińskiego określenia „sphaerula”. Perła ma wartościowe zabarwienie emocjonalne, doskonale się sprawdza jako ciekawa nazwa marki.

Dodaj komentarz

WordPress SEO