Ciekawa nazwa Biedronka

Biedronka to nietypowa i i ciekawa nazwa marki. Biedronka – drobny mały owad, z rodziny chrząszczy, pokryty czerwonymi lub pomarańczowymi pokrywami skrzydłowymi, nakrapianymi czarnymi kropkami. W Polsce najczęściej występuje biedronka siedmiokropka. Biedronki mogą występować setkami, a nawet tysiącami, w różnych miejscach – w budynkach, pod ziemią, pod korą drzew.

Symbolika i ciekawa nazwa marki

Takim właśnie logo – Biedronka, objętych jest największa sklepów w całej Polsce. To sieć sklepów dyskontowych, założona pierwotnie przez polskiego przedsiębiorcę Mariusza Świtalskiego, właściciela Elektromisu.

Biedronka - ciekawa nazwa marki

Biedronka – ciekawa nazwa marki

Biedronka promuje hasło „Codziennie niskie ceny” i oferuje produkty o wysokiej jakości, Współpracuje z wieloma producentami i dostawcami, dzięki temu w sklepach Biedronki można kupić produkty oznakowane znanymi markami.

Biedronka należy do portugalskiego koncernu Jeronimo Martins, największego koncernu spożywczego tego kraju. Spółka ta jest właścicielem supermarketów Pingo Doce, hurtowni typu ‘ cash & carry’ , Recheio oraz Unilever Jeronimo Martins, produkująca towary szybko zbywalne.

W Polsce oprócz sieci sklepów Biedronka, Jeronimo Martins jest właścicielem sieci drogerii Hebe. W w rankingu tygodnika Polityka firma corocznie zajmuje wyższe miejsce wśród 500 największych przedsiębiorstw w Polsce.

Ciekawa nazwa marki

Biedronka to ciekawa nazwa arbitralna. Nazwy arbitralne zwane są też często nazwami konwencjonalnymi. Są to nazwy, które w niczym nie przypominają tego, co oznaczają. Aby wiedzieć co nazwa arbitralna oznacza trzeba znać konwencję, to znaczy sposób w jaki przypisuje się im znaczenie. Ciekawa nazwa z reguły kryje w sobie wieloznaczności lub zaskakujący kontekst.

Dodaj komentarz

WordPress SEO