Cenowo domenowy zawrót głowy

Domena internetowa  cruises.co.uk została sprzedana za 560 000 funtów (1 000 000 dolarów). Rzecz miała miejsce w roku 2008. Domenę kupiła firma zajmująca się organizacją wycieczek morskich Victoria Travel, która do tej pory działała tylko pod adresem Cruise.co.uk. Ciekawostą jest to dokupiono tylko literę „s”. Wniosek z tego jest taki, ze domeny z liczbą mnogą są albo lepsze albo niezbędne do osiągnięcia sukcesu rynkowego. Działania Victoria travel doprowadziły do powstania już serwisu społecznościowy dla miłośników morskich podróży. Wyglada to jak próba zdobycia dominumacej pozycji na rynku ofert internetowych w obszarze wycieczek morskich. Jest to nisza w stosunku do serwisów oferujących loty samolotami, ale jaj widac amatorów morskich podróży nie brakuje. Firma Cruise.co.uk kupiła adres od niemieckiego biura podróży Nees Reisen.

Co zdecydowało o tak wysokiej cenie za domenę, która jest tylko uzupełnieniem do domenty podsatwowej? Czynników prawdopodobnie było kilka. Wzrsot, i to  gwałtowny, zainteresowania rejsami morskimi w Wielkiej Brytanii. Nie bez kozery byał także dokonała pozycja domeny w wyszukiwarach. Marzenie każdego przedsiębiorcy działajacego w interneice lub z jego wykorzystaniem. Suma 560 000 funtów jest szokujaca jeszcze z innego powodu. Poprzedni rekord domenowy w Wielkiej Brytanii dotyczył domeny recycle.co.uk (150.000 funtów). Podobne do tej ceny uzyskały prawa do domen ink.co.uk (130.425 funtów) i mobile.co.uk (120.000 funtów).

Warto jeszcze zwróic na jedną sprawe uwagę. Nikt kto uzywa domeny nie jest jej włascicielem. Posiada tylko prawa do jej używania, za które płaci. Dlatego brak zapłaty skutkuje od razu pojawieniem się doemny na aukcji.  Skoro nie płacimy to znaczy że nie jestesmy domena zianteresowani. No tu i zaczynają się kłopoty… A straty moga iść w sętki tysiący funtów, dloarów czy złotych.

Za zgodą www.­blog.­brandtransaction­s.­pl

WordPress SEO