Brand Lindt & Sprüngli

Rodolphe Lindt był szwajcarskim cukiernikiem. Znany jest z odkrycia procesu konszowania. Lindt w firmie noszącej jego imię, jako pierwszy na świecie wyprodukował chocolat fondant czyli rozpuszczającą się czekoladę.  W 1845 roku, ojciec i syn, prowadząc mała rodzinną firmę Sprüngli & Son po raz pierwszy wyprodukowane tabliczki czekolady. Obie firmy w roku 1899 połączyły się tworząc brand Lindt & Sprüngli.

Znany czekoladowy brand

Lindt & Sprüngli jest uznanym liderem na rynku czekolady najwyższej jakości. Firma oferuje szeroki wybór produktów w ponad 100 krajach na całym świecie. Poza jakością wyrobów, wyróżnikiem szwajcarskiej marki  Lindt & Sprüngli jest innowacyjność w produkcji czekolady premium.

Światowy brand czekolady.

Światowy brand czekolady.

Od 1986 r. akcje Chocoladefabriken Lindt & Sprüngli AG są notowane na szwajcarskiej giełdzie. Jednym z elementów tworzących wartość firmy jest jej brand.

Firma nosi nazwę powstałą z połączenia nazwisk rodzin założycieli. Taka konwencja nazewnictwa jest dość częsta, zachowuje bowiem tradycję obu marek tworzących nową spółkę. Brand jest elementem kompromisu.

Dodaj komentarz

WordPress SEO